Zadzwoń: +48 730 580 120

Wydarzenia

Uroczystość Poświęcenia 13 października 2013r.

Z inicjatywy Prezesa Fundacji Cyrenejczyk Jerzego Wieczorka i Zarządu Fundacji w niedzielę 13 października 2013 odbyło się uroczyste poświęcenie działki pod budowę Domu Spokojnej Starości Cyrenejczyk w Żelaznej Prywatnej gm. Jednorożec pow. Przasnysz pod Auspicjami: Jego Ekscelencji ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego z Diecezji Łomżyńskiej oraz pod Patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Pana Marszałka Adama Struzika.

To nie był przypadek, że poświęcenie odbyło się 13 października w Papieskim Dniu Dialogu, Papież Jan Paweł II, był i nadal jest, najlepszym przykładem porozumienia pomiędzy generacjami. Prawdziwy Król Ludzkich Serc... Patron oraz dobry duch Fundacji Cyerenejczyk.

Dzień ten był niezwykłym wydarzeniem dla Fundacji, ponieważ rozpoczął nowy etap jej działalności, teraz już na poświęconej ziemi. Uroczystość odbyła się w warunkach polowych, pomimo opadów deszczu, uczestnikom towarzyszył podniosły, radosny i optymistyczny nastrój.

Honorowymi gośćmi byli ks. Biskup Janusz Stepnowski, który celebrował mszę św. i poświęcił działkę oraz Pani Wiesława Krawczyk – Przewodnicząca Komisji Edukacji Szkolnictwa Wyższego, Pan Marek Walędziak Przewodniczący Rady Powiatu przasnyskiego i dyrektor Publicznej szkoły Podstawowej w Parciakach, Pan Michał Lorenc - Wójt Gminy Jednorożec, Pan Eugeniusz Abramczyk- radny Gminy Jednorożec z Żelaznej, Pan Stanisław Błędek- radny Gminy Jednorożec z Parciak, Pan Ryszard Prusik- radny Gminy Jednorożec z Parciak, Pan Wojciech Łukaszewski- dyrektor GZOiK w Jednorożcu, Pani Agata Goliasz- dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej w Żelaznej.

Uroczystość zakończyła się gorącym poczęstunkiem, każdy z przybyłych gości wyszedł z małym upominkiem od Fundacji.

Naszymi najwspanialszymi gośćmi byli mieszkańcy z Żelaznej Prywatnej oraz z pobliskich miejscowości, którzy tłumnie przybyli by nam towarzyszyć w tym niezwykle wzniosłym dniu

Miłym widokiem było przybycie wielu starszych osób w tym niepełnosprawnych, wraz z dziećmi wnukami i prawnukami. Występ parafialnej scholi oraz zespołu ruchu Gloriosa Terinita urozmaicił uroczystość wprowadzając radosny i podniosły duchowy nastrój, który dodatkowo wzmocnił cel Fundacji.

Pełni optymizmu wierzymy, że Dom Spokojnej Starości Cyrenejczyk w niedługim czasie otworzy swoje progi dla pierwszych pensjonariuszy, którzy znajdą prawdziwy dom, ciepłą atmosferę, troskliwą i fachową opiekę oraz nowych przyjaciół i będzie im służył przez wiele lat.


Kiermasz radia "Wnet"

... możesz nas spotkać i wspomóc w każdą sobotę!


Zdjęcie z audycji Gość Dnia

 


Akcje misyjne 5.03.2014

I Ty możesz zostać Cyrenejczykiem

List do Papieża Franciszka w języku polskim

List do Papieża Franciszka w języku włoskim


FESTYN FUNDACJI "CYRENEJCZYK" 25 MAJ 2014

26


PIKNIK POD CHMURKĄ FUNDACJI CYRENEJCZYK 28 CZERWIEC 2014


Biuro terenowe Warszawa